Salih Kara   

Salih Kara         18 Ağustos 1978-İstanbul


Milli Gazete: 20 Ağustos 1978 Sayfa: 1

“AKINCI HAREKET, KATİLLERİ DÖKTÜKLERİ  DÖKTÜKLERİ KANDA BOĞMAYA KARARLIDIR”

Camiden çıkanların silahla taranması ve Akıncı Salih Kara’nın öldürülmesi büyük nefret yarattı.

 

Uzun bir zamandan beri Sanayi Mahallesi’nde müslümanlara karşı planlı bir şekilde çeşitli sol kuruluşlarca yürütülen baskı önceki gün kanlı bir şekilde, Akıncı bir gencin ölümüne neden oldu.

Cuma namazını eda ettikten sonra camiden çıkan halk, aniden yoğun bir ateş altında kalmış, bu esnada özellikle hedef  seçilen Salih Kara isimli genç, 8 yerinden vurularak öldürülmüştür. Ateş altında kalan vatandaşların bir kısmı da,  çeşitli yerlerinden yaralanmışlardır.

İstanbul Akıncılar Teşkilatı olaya büyük tepki gösterdi

Akıncılar İl Başkanı Mehmet Güney, dün Salih Kara’nın öldürülmesi üzerine  yaptığı basın toplantısında, olayı nefretle kınadıklarını belirtmiş ve “Akıncı Hareket, katilleri döktükleri kanda boğmaya kararlıdır.” demiştir. Bildiri de daha sonra şöyle denilmiştir: “Uzun zamandan beri müslümanlara karşı saldırılanrın devam ettiği Sanayi Mahallesi’nde, 18.8.1978 Cuma günü camiden çıkan halk, otomatik silahlarla taranmış ve “Salih Kara” isimli üyemiz, 8 yerinden vurularak şehid edilmiştir.

Başbakan ve içişleri Bakanı her ne kadar anarşiyi önleyeceklerini söylerse söylesinler; bu gün anarşi, teröre dönüşmüş, halkımızın ibadet özgürlüğü bile kalmamıştır. Rejimin yetiştirmesi ve hükümetin beslemesi, ne yaptığını bilmez katillere karşı, hiç bir tedbir alınmamaktadır. Bu şartlar altında, can güvenliğimizi kendimiz sağlamak zorunda kalacağız.

Halkçı geçindikleri halde, halka körü körüne saldıran Komünist köpekleri ve onların suçlarını örtbas eden iktidarı, halkımız huzurunda lânetliyoruz. Bu olay, halkçı geçinen halk düşmanlarınının, gerçek yüzünü ortaya koymuştur.

Yapılan bu iğrenç saldırılar, cevapsız kalmayacaktır. Şahlanan Akıncı Hareket, katilleri döktükleri kanda boğmaya kararlıdır. Hatırlatırız ki, bu topraklara “Benimdir” diye basabilme hakkı, ancak müslümanlara aittir. İthal malı beyin psikolojisiyle hareket edenlerin; boş camiye değil, cemaate saldırısı, buralardan bir gün çekip gideceklerinin işaretidir. Müslüman, alnını secdeye koyabildiği toprağı olduğu müddetçe vardır. Dünya var olduğu müddetçe, inananlar var olacaktır, inançlarını alınlarında şerefle parıldatarak…

Selam olsun, o inancına sahip çıkanlara ve uğrunda ölebilenlere….”

 

Milli Gazete: 21 Ağustos 1978 Sayfa: 1

Akıncı Salih Kara, “Tekbir” sesleri ile uğurlandı

Önceki gün, Levent Sanayi Mahallesi’nde vurulan, Akıncı Salih Kara’nın cenazesi kaldırıldı. Cuma namazını kıldıktan sonra, evine giderken; marksistler tarafından,  cadde ortasında vurulan Salih Kara’nın cenazesi, önceki gün Çeliktepe Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra, çok sayıda Akıncı gencin elleri üzerinde, tekbir sesleri ile vurulduğu yere kadar taşındı. Salih Kara’nın vurulması olayından sonra Akıncılar Derneği, bir bildiri yayınlayarak, katillerden mutlaka hesap sorulacağını belirtmiştir. Bildiride “Türkiyedeki bütün oynanan oyunların, müslümanlara karşı oynandığı ve Salih Kara’nın müslüman olduğu için vurulduğu, ifade edilmiştir. Salih Kara’nın intikamının, kızıl katillerden alınacağı da, bildiride yer almaktadır.

Paylaş