Necati Çakıcı 

Necati Çakıcı        18 Eylül 1978-İstanbul

 

Milli Gazete: 19 Eylül 1978 Sayfa: 1

 

MSP Şişli İlçe Teşkilatı Üyesi Çakıcı Şehid Edildi

 

Dün sabah saat 9.30 sularında  Ortaköy”den çalınan bir kamyonetle Gültepe’ye gelen 15-20 kişilik bir grup MSP Şişli Teşkilatı üyesi Necati Çakıcı’yı öldürüp, dükkanını bombaladılar.

 

Olayı nefretle protesto eden MSP İstanbul İl Başkanı Şadoğlu, çöken iktidardan cesaret alan bölücülerin ortalığı kan gölüne çevirdiklerini söyledi.

 

İstanbul Akıncılar Derneği Başkanı da “CHP iktidarından güç alan Rus ve Çin uşakları son günlerde müslümanlar üzerindeki saldırılarını yoğunlaştırmıştır” dedi.

 

Milli Gazete (İstanbul) – İstanbul’un Gültepe semtinde dün sabah meydana gelen olaylarda Necati Çakıcı adlı MSP’li şehid edildi.

 

Olay Nasıl Cereyan Etti

Gültepe Ortabayır Üst Caddesinde, dün sabah saat 9.30 sıralarında meydana gelen olayın görgü tanıkları, Komünist saldırganların 34 VV 910 plakalı, üstü kapalı bir kamyonetle bölgeye geldiklerini ve Gültepe İlkokulu önünde araçtan indiklerini söylemişlerdir. Görgü tanıklarının, maskeli olduklarını belirttikleri  Komünist saldırganların, daha sonra etrafa bomba atarak ve ellerindeki silahlarla ateş ederek, kaçtıklarını ifade etmişerdir.

 

Necati Çakıcı Şehid Oldu

Kızıl anarşistler tarafından düzenlenen  bombalı ve silahlı saldırının hedef olarak seçtiği Necati Çakıcı, nalburiye dükkânında oturduğu esnada; olayın failleri, saldırılarını nalburiye dükkânına doğru yöneltmişti.

Çevreyi bomba ve ateşle sindirerek Necati Çakıcı’ya ait olan nalburiye dükkânına giren saldırganlar, Necati Çakıcı’dan para istemişler ve kasadaki 65.000 liraya yakın bir meblağı aldıktan sonra, Necati Çakıcı’yı 6 kurşunla şehid etmiş ve dükkânı da bombalamışlardır.

Çevrede Bir Çok İşyeri ve Ev Bombalandı

Saldırganların planlı bir şekilde yürüttükleri hareketin sonucunda, 10’u aşkın ev ve iş yerinde büyük çapta hasar meydana gelmiştir. Olay esnasında, yoldan geçmekte olan Mustafa Fidan adlı bir şahısta, açılan ateş esnasında ağır şekilde yaralanmıştır.

MSP İl Başkanı Şadoğlu Olayı Protesto Etti

MSP İstanbul İl Başkanı Kemal Şadoğlu, Necati Çakıcı’nın, yüzleri maskeli komünist militanlar tarafından, şehid edilmesi üzerine verdiği demeçte, olayı nefretle kınadıklarını belirtmiş, çöken iktidarın gafletinden cesaret alan anarşistlerin; ortalığı kan ve ateş içerisinde bıraktıklarına temas ederek “Şehid kanlarıyla yoğrulan bu mübarek toprakları hiç bir zaman ezelî düşmanlarımıza teslim etmeyeceğiz” demiştir.

MSP İl Başkanı, daha sonra özetle şöyle konuşmuştur: “Memleketimizi bölmek, parçalamak isteyen dış mihrakların, masum kardeşlerimizi katletmeleri yürekler acısıdır. İktidarın, son günlerde iyice azan bu komünist canilere karşı hiç bir tedbir alamasını nefret ve ibretle karşılıyoruz.”

İstanbul Akıncılar Derneği Olayı bir Basın Bildirisi İle Kınadı

Olaydan hemen sonra, bir basın bildirisiyle olayı kınayan İstanbul Akıncılar Derneği, son günlerde müslümanlar üzerinde sistemli bir şekilde saldırılar planlandığını belirterek şöyle demişlerdir: “Yıllardır, müslümanları ülkemizden silmek isteyenler, Necati’yi öldürmekle emellerine muvaffak olduklarını zannetmektedirler. Anca, İslam düşüncesi ve ülküsü artık ayağa kalkmış ve büyük bağımsızlık savaşını açmıştır. Elbette şehid verilecektir. Ama her şehidin yere düşmesi, ortalığı bir şimşek gibi aydınlatacaktır. V o şimşeğin şiddetinden, düşmanın bir ordusu mahvolacaktır. Necatiler gibi, nice şehidler verilecektir. Kafirler, her Necatiyi öldürdüklerinde, hedefe verdıklarını zannederler. Ancak, bilmezlerki, iman ordusundan şehid düşen her neferin yerini dolduracak, binlerce iman neferi gelecektir.

Ülkemizin her gün, her yanı, kan , terör kokarken anarşiyi ve pahalılığı önlemek iddiasıyla konuşanlar şu anda iş başındadırlar. Ve iddialarının tam aksini gerçekleştirmektedirler. Her gün, beş on kişi hayatını kaybederken, TV ve radyodan anarşiyi önledik diyenler, sahtekârdırlar. Türkiyede anarşi vardır. Ve anarşinin çaresi polis ve jandarma değil, İslam’ın gönüllere hakim olmasıdır. Akgünler umudunun hayal olduğunu, ülkemiz insanları artık anlamıştır. Kan ve terörlü günler, bir gün mutlaka İslam iktidarının kurulmasıyla, son bulacaktır.

Polis Ne Dedi

Emniyet Müdürlüğü ilgilileri, olay yerinden kaçan; bombalı, silahlı ve yüzleri orak çekiçli mendillerle kapalı olan saldırganların yakalanması için, bölgede operasyon düzenleyeceklerini açıklamışlardır.

Halk Büyük Tepki Gösterdi

Olayın görgü tanıkları; her gün yeni bir olayın meydana geldiğini, Gültepe semtinde emniyet görevlilerinin gerekli tedbirleri almadığından bahsetmiş ve bölgenin, tamamıyla sol dernek ve teşkilatlarının kontrolüne terkedildiğini belirtmişlerdir.

Bölgede yaşayan halk, can ve mal emniyetlerinin kalmadığını, hayatlarının her an CHP yanlısı sol kuruluşların tehdidi altında olduğunu da belirtmişlerdir.

Paylaş