Kerim Dağarslan  

Kerim Dağarslan       Ağustos 1979 Kayseri


Nasıl yapıldığı belli olmayan bir bayramdan sonra, Kayseri’li İmam Hatip’li gençler, civardaki bir kaç liseden arkadaşlarını alarak, bir spor ve dinlenme kampı düzenleyip, kitaplar arasında tatil yaparlarken; yaklaşık on gün önce, rejim bekçileri, bir gurup askerine silahlarına ateş emrini vererek, bu masum gençlerin üzerlerine saldırtıyor ve silah sesleri üzerine, çadırlarından dışarı fırlayanlar arasındaki Kerim Dağarslan; çıkmasıyla birlikte, alnından aldığı kurşunlarla, yere yıkılıyor ve şehadet şerbetini içiyordu.

Ateşin devam etmesi yüzünden, aralarında Osman Yabaş’ın da bulunduğu, çok sayıda müslüman genç ise yaralı idi. Karşılarında mukabele görmeyen rejim askerleri, çadırlarda yaptıkları aramalarda umduklarını bulamayınca da bir yetkili hayasızca “Efendim biz bu gençlerin böyle masum çocuklar olduklarını bilmiyorduk. Kızıldere gibi zannetmiştik… Gelen ihbar öyleydi….  vs….” diyordu.

Böylece rejim nazarında müslüman olmanın suç teşkil ettiği  bir kere daha tebarüz etmiş oluyordu. Şüphesiz ki, mazlumun ahı ve müslümanın kanı yerde kalmayacaktır.

Allah (cc) şehidlerimize rahmet eyleye.

KAYNAK: Seriyye Dergisi-1 Eylül 1980 Sayı:2

 

Paylaş