Kemal Özdemir  

Kemal Özdemir        16 Kasım 1978 Kayseri


16 Kasım’da Kayseri’nin Düvenönü Meydanı’nda, İmamHatip’li kardeşimiz Kemal Özdemir hunharca kurşunlanarak şehid edilmiştir.

O gün günlerden, Cuma idi. Bir gurup müslüman, oturmuş sohbet ediyorlardı. Aralarında Kemal’de bulunuyordu. Bu arada 4 kişilik bir grup, Kemal kardeşimizin de aralarında bulunduğu, arkadaşlarına saldırmışlardı. Sonuçta İmam Hatip’li Kemal Özdemir kardeşimiz, göğsünden aldığı kurşun yaralarıyla şehid olmuştur.

Kemal Özdemir; yiğit, cesur, her anını Allah yolunda harcamak isteyen, müslüman bir gençti. Şehid olmak istiyordu. Rabbimiz duasını kabul etti. Batılısı ve doğulusuyla emperyalistlerin Türkiye’deki maşası kavmiyetçilerin, kahpe kurşunlarına hedef oldu. Üstelik yatsı namazına bir kaç dakika kala vuruldu. Dönerek namlunun üzerine koşuyordu ve yeniden vuruldu. Bir daha bir daha, koca bir çınar gibi devrilmedi. Allah diyerek  koşuyordu. Yiğit Kemal şehid olmak istiyorum diyordu. Kahpe kurşunlar, caniler tarafından acımasızca sıkılıyordu. O bir haykırıyor, kahpeler iki el ateş ediyorlardı. Sadece kurşunlarını değil, kinlerini ve nefretlerini de Kemalimize sıkıyorlardı.

Kemal ayakta olduğu halde arkadaşlarına dönerek”vuruldum” dedi. Kardeşleri kucakladılar Kemal’i ve O emin ellerde şehadete kavuştu.

Bayram dönüşü annesini “Bana ekmek pişirme, yemek istemiyorum. Şehid olmak istiyorum” demişti.

Cenazesi kılındıktan sonra, doğum yeri olan K. Maraş’ın Mehmet Beyler Köyü’ne götürülen naaşı, orada defnedildi.

KAYNAK: Müslüman Genç Dergisi-Kasım 1991

 

Paylaş