İsmail Yamaç  

İsmail Yamaç      21 Mayıs 1980 istanbul


Milli Selamet Partisi üyesi olduğu belirlenen İsmail Yamaç, dün sabah sabah saat 7.30 sularında, dükkânı içerisinde, komünistlerin saldırısı sonucu, ağır şekilde yaralanmıştır. Olaydan sonra Şişli Devlet Hastahanesi’ne kaldırılırken, yolda ölen Hacı İsmail Yamaç, 45 yaşında olup, evli ve beş çocuk babası idi.

Çevresinde hayırseverliği ile tanınan ve Çağlayan Camii Yaptırma Derneği  Başkanı olan Hacı İsmail Yamaç, Kayabaşı Sokak 26 numaralı evinin yanındaki bakkal dükkânını açmakta olduğu sırada, ikisi maskeli üç komünistin silahlı saldırısı sonucu, çeşitli yerlerinden  ağır biçimde yaralanmıştır. Şişli Devlet Hastahanesi’ne kaldırılırken yolda ölen Hacı İsmail Yamaç’ın bakkal dükkânı, daha önce, kızıl komünistlerce iki kez bombalanmış, bir kez de otomatik tüfeklerle taranmıştı.

Kurtarılmış bölge olarak nitelendirilen Çağlayan, Gültepe ve Şişli civarında komünist katillerin estirdikleri silahlı saldırılar karşısında, emniyet mensubları etkisiz olmaktadır.

Öte yandan MSP Genel Başkanı Prof. Dr. Necmeddin Erbakan, dün şehid edilen Hacı İsmail Yamaç’ın  ailesine bir başsağlığı telgrafı göndermiştir. Prof. Erbakan telgrafında: “MSP davasına gönül vermiş Hacı İsmail Yamaç’ın komünistler tarafından şehid edilmesini esefle öğrenmiş bulunmaktayız. Şehidimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı dilerim.”

KAYNAK: Milli Gazete-22 Mayıs 1980

 

Paylaş