İsmail Kendirli 

İsmail Kendirli       10 Temmuz 1978 Ankara


Komünist saldırganlar bu hafta da bir kardeşimizi şehid ettiler. Böylece son bir ay içerisinde İslamcı Gençlik, peş peşe tam 5 şehid verdi. İmam Hatip lisesi mezunu Akıncı kardeşimiz İsmail Kendirli, Ankara Rüzgârlı Sokak’ta  10 Temmuz gecesi, yaylım ateşine tutuldu. Aldığı yaralarla kanlar içerisinde yere serilen kardeşimiz, kaldırıldığı Numune Hastahanesi’nde  ebedî aleme intikal etti.

Şehid kardeşimiz merhum İsmail Kendirli’nin naaşı, İslamcı Gençlik tarafından Hacı Bayram-ı Veli Cami-i Şerifinde  kılınan cenaze namazını müteakip, memleketi olan Malatya’ya götürüldü.

Hadise üzerine Akıncılar Derneği ve MTTB ile diğer İslamcı kuruluşlar,  birer bildiri yayınlayarak kızıl katilleri protesto ettiler. İslamcı kuruluşların bildirilerinde, özetle şöyle deniliyordu: “Kızıl katliam şebekeleri, mevcut iktidardan güç almakta, onların müsamahası altında çalışmaktadır. CHP muhalefetteyken de, aynı şebekeleri kanatları altında besliyordu. Şimdi iktidardadır ve aynı tavrını devam ettirmektedir. Ne varki bu cinayetler, hem CHP’nin hem de kurucusu olduğu bu müşrik düzenin, sonunu hazırlamaktadır. Komünistler bu ülkeye sahip olacaklarını sanıyorlarsa, aldandıklarını çok yakın gelecekte göreceklerdir.

Hasanların, Mehmetlerin, Celillerin, İsmaillerin kanları asla yerde kalmayacaktır. Müslüman Türkiye davamız, bir gün gerçekleşecektir. Saldırganlıklar müslümanları yıldıramayacaktır.”

KAYNAK: Şura Gazetesi- 17 Temmuz 1978 Sayı: 27

Paylaş