Ahmet Güzelsoy

Ahmet Güzelsoy    21 Nisan 1980 Ankara


Son günlerde, özellikle İstanbul ve Ankara’da Akıncılara karşı saldırılarda artışlar olurken, bu planlı saldırıların çoğunun ölümle neticelenmesi, büyük tepkilere sebep oldu.  Son olarak Ahmat Güzelsoy’un şehid edilmesi üzerine, çeşitli Milli Görüşçü kuruluşlar, bu saldırıları kınadılar ve Ahmet Güzelsoy’a Allah’tan rahmet dilediler.

Bu arada MSP Genel Başkanı Profösör Erbakan da, Ahmet Güzelsoy’un babasına bir telgraf göndererek saldırıdan  duyduğu üzüntüyü belirtti, saldırıyı lanetledi. Şehide Allah’tan rahmet dilerken, yakınlarına taziyelerini sundu.

Güzelsoy’un babasının mesajı

Öte yandan Ahmet Güzelsoy’un babası Nadir Güzelsoy, saldırı ile ilgili olarak bir açıklama yayınlayarak, saldırganları ikaz etti. Nadir Güzelsoy mesajında şöyle dedi: “Gayr-i İslami düzenin şaşkın ve zavallı insanları, ilkel kavimlerden ilkel, kötülükler üstü kötülüklerde karar kılmış sapık yolun yolcuları; 21 Nisan 1980 Pazartesi günü saat 10.00’da Saimekadın Hürel Mahallesi’ndeki kasap dükkanında, tabanca kurşunu ile şehid ettiğiniz oğlum Ahmet Güzelsoy’u öldürdüğünüzü ve O’nun şahsında inanan insanları sindireceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz, aldanıyorsunuz. Mevla-i Zülcelal Hazretlerinin, açık ve sarih beyanı vardır. Şehidler ölmezler, onlar ancak mertebelerin en ulvisinde  ilelebed yaşayacaklar. Böylesine ulvî bir makama giden yoldan da inanan insanlar korkmazlar. O yolda ancak yarışırlar. Bir şehid babası olarak sizlere sesleniyorum, Ahmet Güzelsoy’a sıkılan her kurşun, inanan insanları şahandıracak, coturacak, engel tanımaz kükreyen bir sel haline gelmesine vesile olacaktır. İşte o zaman sizler de, sizleri berer kukla misali perde arkasından oynatanlar da, dere kenarındaki kırıntılar gibi yok olup gideceksiniz.

KAYNAK: Milli Gazete-25 Nisan 1980

 

Paylaş