15 Temmuz Yıl Dönümünde Şehitlere Ziyaret

 


15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde Akıncılar Hareketi,  ömürlerini İslam davasına adamış, bedel ödemiş  Mücahid ve Mücahideleri ziyaret etti.  Edirnekapı Şehitliği´nde Fatih Akıncıları´nın şehid reisi Metin Yüksel ve merhum Molla Sadrettin Yüksel´in kabrinin ziyaretiyle başlayan programda  Akıncılar Hareketi´nin önemli şahsiyeti  Dr.Remzi Pekdemir,Mavi Marmara Şehitlerinden Necdet Yıldırım ve Cevdet Kılıçlar ziyaret edilirken Afganistan´a seyahatleri esnasında  şehadete erişen Bahaddin Yıldız ve yol arkadaşı Faruk Aktaş da unutulmadı.

15 Temmuz’da Saraçhane parkı civarında darbeci hainlerce şehit edilen Haydarlı  Akıncı Erkan Pala,  kabri başında  ailesiyle birlikte okunan Yasin-i Şerifler ve dualar ile yad edildi. Program Daha sonra Edirnekapı 15 Temmuz  Şehitliği´nde devam etti. Ardından Fatih Akıncıları Onursal Başkanı Mehmet Şahin’in Merhume eşi Kamile Şahin, İslami mücadelesini sürdürürken hakka yürüyen Akıncı Zekai Yurdan ve aynı aileden genç yaşta kanser hastalığına  yakalanıp yaşamını yitiren  Mücahid Yurdan´ın kabirlerinin ziyaretleriyle son buldu.

Genç Akıncılar da ağabeylerinin ve şehitlerin izinde direniş ve ümmetin kurtuluşu için yolunu yol,hedeflerini kendilerine misyon edineceklerini ifade ettiler.

 

(fotoğraflar, Talip Aksoy´un objektifinden..)

Paylaş